Tērauda karstā cinkošana. Cinkošana
Gatavo materiālupiegāde. Piegāde
Naudas ietaupīšana izvēloties mūsu pakalpojumus. Taupīšana
Labākā tērauda aizsardzība. Cinkošana

Ilustrēta galvanizācijas procesa rokasgrāmata

 

1. Karstās cinkošanas metode. Karstās cinkošanas metode sastāv no ne mazāk kā 5 operācijām. Ražotnes plānojums un izkārtojums noteiks kāds ir maksimāli iespējamais galvanizējamo detaļu apjoms.

2. Sīko detaļu apstrāde pielietojot centrifugēšanu. Iepriekš apstrādātas detaļas galvanizē ar lielu ātrumu rotējošu centrifūgu grozos. No izkausētā cinka vannas izņemtās detaļas, grozam rotējot, atbrīvojas no liekā cinka.

3. Gala plašu konstrukcijas. Pamata un gala plates jākonstruē tā, lai tām būtu atbilstoša ventilācija un notece. Vienkārša detalizēšana ražošanas laikā, kā parādīts zīmējumā, ļaus sasniegt kvalitatīvu galvanizācijas rezultātu.

 

Karstās cinkošanas metode.

 

 

  4. Sandelina diagramma. Tērauda ķīmiskā uzbūve nosaka ātrumu ar kādu tērauds reaģē ar izkausētā cinka sakausējumu galvanizācijas vannā. Silīcijs ir visnozīmīgākais celtniecības tērauda sastāvā ietilpstošais elements. Grafiks atspoguļo dažāda silīcija satura tēraudu reakcijas ātrumus ar cinku un dod norādes par iespējamo galvanizācijas pārklājuma raksturu.

 

Sandelina diagramma

 

 

5. Metināšana un metināšanas metāls. Metināšanas metāla īpašības un metināšanas tehnika var ietekmēt ražojuma galīgo izskatu. Metināšanas metāls parasti ir ar augstu silīcija saturu un reaģē ar izkausētu cinka sakausējumu daudz straujāk nekā detaļu veidojošais metāls. Pirms galvanizācijas noslīpētās metinātās vietas, pēc tās var atkal pacelties virs metāla virsmas. Metināšanas rezultātā izšļakstījušies metāla pilieni, kuri nav noņemti priekšapstrādes procesā, tiek galvanizēti, radot neizskatīgu detaļas virsmu.

 

 

Metināšana un metināšanas metāls

 

6. Cinka notece no lielām detaļām. Leņķis, kādā lielas detaļas tiek izceltas no galvanizācijas vannas, nosaka cinka pārpalikuma noteces efektivitāti.

 

Cinka notece no lielām detaļām

 

7. Novietojums un virsmas apdare.

Jo stāvāks būs leņķis kādā ražojums tiks izņemts no galvanizācijas vannas, jo līdzenāka būs priekšmeta virsma. Jo virsma plakanāka, jo vairāk pilienu un nelīdzenumu būs uz tās malām. Piekares punktu skaita palielinājums varētu optimāli nodrošināt labāku ražojuma izcelšanu no galvanizācijas vannas un nodrošināt visatbilstošāko virsmas kvalitāti.

 

Novietojums un virsmas apdare

 

8. Celtniecības konstrukciju ventilēšana un notece. Sijas, kolonnas un kanāli, kas satur stiprinājumus, pārlaidsavienojumu plāksnes un stiprinājumi pēc savas konstrukcijas ir grūti galvanizējami. Tie kļūst vieglāk galvanizējami, ja cinks un gaiss var brīvi piekļūt visām konstrukcijas daļām. Konstrukciju uzstūru un stiprinājumu apgriešana nodrošinās kvalitatīvāku galvanizāciju.

 

Celtniecības konstrukciju ventilēšana un notece

 

9. Konstrukciju detaļas. Vienkāršu detaļu savienojums nodrošinās montējumam atbilstošu ventilāciju un noteci. Rezultātā tiks iegūts kvalitatīvs karstās cinkošanas virsmas pārklājums.

 

Konstrukciju detaļas

 

10. Leņķdzelžu konstrukciju detaļas. 1-, 2- vai 3-dimensiju leņķu konstrukcijas jākonstruē, ņemot vērā to ventilēšanas un noteces īpatnības karstās cinkošanas metodē. Plašāk pielietojot uz ārpusi vērstus leņķus nekā uz iekšpusi vērstus leņķus, 3-D konstrukcijām nav nepieciešamas īpašas ventilācijas un noteces.

 

Leņķdzelžu konstrukciju detaļas

 

11. Sarežģītas konstrukcijas.

Lai nodrošinātu atbilstošu piekares punktu izvietojumu un ventilācijas un noteces prasības, galvanizējot sarežģītas konstrukcijas, jājautā padoms galvanizētājam.

 

Sarežģītas konstrukcijas

 

12. Cinka pārklājuma veidošanās un attīrīšana. . Virsmas spraiguma un izkausētā cinka šķidrā stāvokļa rezultātā notiek galvanizētā pārklājuma sabiezēšana cietu un dobu konstrukciju zemākajās vietās. Savienojot salāgotas detaļas, konstrukciju biezumi ir jāpielāgo. Tas īpaši attiecas uz iekšējām virsmām vai dobām konstrukcijām, kurām liekā cinka noņemšana ir apgrūtināta.

 

Cinka pārklājuma veidošanās un attīrīšana

 

13. Lielu dobu konstrukciju notece. Celtniecībā izmantojamajām lielajām dobajām konstrukcijām ir liels iekšējais tilpums, tādēļ pamata un galu plašu ventilēšanai un notecei ir nepieciešama liela priekšapstrādes reaģentu un izkausētā cinka plūsma. Noteces urbumu izvietojumu pamata un gala platēs nosaka konstrukcijas novietojums galvanizācijas procesā.

 

Lielu dobu konstrukciju notece

 

14. Caurulēm un citiem2-D un 3-D dobiem izstrādājumiem ir nepieciešama īpaša detalizācija, lai nodrošinātu kvalitatīvu galvanizāciju. Konstrukcijas iekšienē palikušais mitrums ir risks eksplozijai un palikušais gaiss neļauj konstrukcijai pilnībā iegrimt izkausētajā cinkā.

 

Caurulēm un citiem2-D un 3-D dobiem izstrādājumiem

 

15. Margu ventilācija un notece. No dobām detaļām izgatavotiem balstiem un margām!


ERAF HELP
Our website is protected by DMC Firewall!