Zn Metals SIA tērauda karstā cinkošana un duplex pārklājums.

logo

Par mums

Sertifikāts apliecina Zn metals atbildību pret vidi un apņemšanos samazināt enerģijas patēriņu.

ISO 9001,
ISO 50001

Kvalitātes vadības sistēmas un energoparvaldības sistēmas sertifikāti

120 tonnas diennaktī

Maksimālā ražošanas jauda

Метод горячего оцинковывания металлических конструкций

10.5x2.9x1.4

Lielākā cinkošanas vanna Latvijā

Vairāk kā 15 gadu pieredze

Rūpnīca Jelgavā atklāta 2008. gadā.

Atvērta 2008. gadā

Kopējā platība 19 000 m2

Ražošanas platība 5000 m2

Zn Metals Vēsture

Sākums

Uzņēmums Zn metals dibināts 2004. gadā. To veido 100% vietējais kapitāls.

  1. gada maijā sadarbībā ar ERAF fondu bijušā Latvijas autobūves uzņēmuma „RAF” teritorijā tika atklāta jauna un moderna karstās cinkošanas rūpnīca. Par pamatu tika izvēlēta itāļu firmas tehnoloģija.

Attīstība

  1. gadā tās autoru uzraudzībā tika veikta tehnoloģijas modernizācija, SIA Zn metals kļūstot par vienu no modernākiem uzņēmumiem šajā nozarē Baltijā.
  2. gadā ekspluatācijā tika nodots tērauda karstās cinkošanas pirmapstrādes -sagatavošanas cehs un mehānisko darbnīcu ēka, sniedzot iespēju turpmāk nodrošināt vēl kvalitatīvāku metāla konstrukciju sagatavošanu cinkošanai.

Šobrīd

  1. gadā Zn metals ir saņēmis Jelgavas pilsētas Gada balvu uzņēmējdarbībā.

 

Šobrīd Zn metals ir viens no vadošajiem karstās cinkošanas uzņēmumiem Baltijā. Mūsu sniegtie pakalpojumi tiek augstu novērtēti arī Skandināvijas tirgū un citur Eiropā.

Zn metals turpina ieviest arvien jaunus risinājumus jau esošajiem pakalpojumiem – cinkošana, pasivācija, slapjā krāsošana, pulverkrāsošana, skrotēšana un metalizācija , lai sadarbību ar klientiem padarītu vēl pilnvērtīgāku, efektīvāku un ērtāku.

ES fondu līdzfinansējums

Projekta numurs: 3.1.1.5/16/A/023

Projekta nosaukums: Ražošanas telpu izveide SIA “Zn metals” saimnieciskās darbības paplašināšanai

Projekta mērķis: Krāsošanas ceha izbūve SIA “Zn metals” ražotnē.

 

NAP2020
Projekta ietvaros ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu, sadarbībā ar Centālās finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) tika izveidotas papildus ražošanas telpas 1400m2 SIA “Zn metals” saimniecīskās darbibas paplašināšanai, projekta numurs 3.1.1.5/16/A/023. Projekta īstenošanas rezultātā tika izveidoti slapjās krāsošanas, pulverkrāsošanas, metalizācijas un skrošu strūklas pakalpojumi. Būtiski automatizēts process un palielināts klientam sniegto pakalpojumu skaits, kā arī nodrošinot Duplex (tērauda karstā cinkošana + krāsošana) pakalpojumu.

 

 

 

Projekta numurs: DIGI/2023/94

Projekta nosaukums: Ražošanas procesa digitalizācija un automatizācija

Projekta mērķis: Metināšanas procesa automatizācija SIA “Zn metals” ražotnē.

Projekta ietvaros plānots iegādāties un ieviest kompleksu digitālās transformācijas risinājumu, kurā ietilpst jauna 6-asu robota roka ar pozicionieri, pusautomātiskās metināšanas komplekts, programmatūra procesa vadībai un CNC vadāms detaļu un sagatavju uzstādīšanas pagriežamais kalibrēšanas pozicionieris ar programmatūru, kas ļaus abām iekārtām strādāt sinhroni.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks būtiski automatizēts un digitalizēts SIA “Zn metals” pusautomātiskās metināšanas process, samazinot cilvēkresursu izmantošanu, būtiski palielinot ražošanas jaudas un dodot iespēju klientiem piedāvāt kompleksu risinājumu no sagataves līdz nocinkotam gala produktam.

Šis kompleksais digitālās transformācijas risinājums ir paraugs tam, kā, izmantojot CNC tehnoloģijas, robotizāciju un citus drošības pasākumus, var uzlabot ražošanas procesus, palielinot precizitāti, efektivitāti un līdz ar to – produktivitāti. Tas ir būtisks ieguldījums, lai uzņēmums paaugstinātu modernas ražošanas vides standartus.

2023.gada 21.novembrī ir noslēgts līgums Nr.12.2-21/2023/22 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta “Ražošanas procesa digitalizācija un automatizācija” īstenošanu.

Projekts tiek īstenots saskaņā ar Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.2. reformu un investīciju virziena “Uzņēmumu digitālā transformācija un inovācijas” 2.2.1.r. “Uzņēmējdarbības digitālās transformācijas pilna cikla atbalsta izveide ar reģionālo tvērumu” 2.2.1.2.i. investīciju “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā”.

Projekta īstenošanai paredzēts Atveseļošanās fonda līdzfinansējums 57 500 EUR apmērā.

Zn metals AI (testing mode)