Pakalpojumi

Cinkošana

Galvanizācijas metode tika patentēta jau 19. gadsimtā. Laika gaitā cinks ir pierādījis savu kvalitāti kā labākais pārklājums, kas pasargā tērauda izstrādājumus no korozijas. Šobrīd ir izstrādātas vairākas cinka uzklāšanas tehnoloģijas.
Karstā cinkošana jeb galvanizācija notiek, iegremdējot apstrādājamo priekšmetu izkausētā cinkā, kura temperatūra ir aptuveni 450° C. Notiek reakcija starp dzelzi un cinku, veidojot dzelzs – cinka kausējumu. Pārklājuma slāņa biezums ir atkarīgs no priekšmeta atrašanās ilguma šķidrajā cinkā, cinka temperatūras un silīcija satura tēraudā. Variējot ar iegremdēšanas ilgumu, var noteiktā diapazonā regulēt cinka slāņa biezumu un nodrošināt klienta prasībām atbilstošu pārklājumu.
Karstās cinkošanas priekšrocības ir ilgtermiņa aizsardzība, pieejamas cenas un spēja nocinkot arī iekšējās virsmas. Zn metals uzstādīta lielākā cinkošanas vanna Latvijā. Vannas izmēri: 10500 x 2900 x 1400 mm (garums, dziļums, platums). Spējam nocinkot metāla konstrukcijas līdz pat 13 m garumā!

Pasivācija

Zn metals ir vienīgais karstās cinkošanas uzņēmums Latvijā, kas saviem klientiem piedāvā papildus metāla aizsardzību – pasivāciju.
Pasivācija izveido pēcapstrādes slāni, kas pasargā metālu no cinka oksidēšanās jeb ‘baltās rūsas’ veidošanās. Tās pamatā tiek izmantots ūdens, kam pievienotas neorganiskas vielas. Pasivētas konstukcijas ilgāk saglabā spīdumu un svaigi cinkotu izskatu. Pasivācija tiek plaši izmantota metāla sagatavošanai pirms krāsošanas.

Krāsošana

Skrotēšana tiek izmantota virsmas sagatavošanai pirms cinkošanas un krāsošanas. Lai klientiem atvieglotu konstrukciju sagatavošanas procesu, Zn metals drīzumā savā pakalpojumu klāstā plāno iekļaut arī skrotēšanu.
Krāsošana pēc cinkošanas jeb tā saucamā Duplex sistēma nodrošina papildu aizsardzību agresīvā vidē vai tiek izmantota kā estētisks risinājums. Tuvākajā laikā Zn metals saviem klientiem plāno piedāvāt arī krāsošanu.

Noskaidro vairāk sazinoties ar
mūsu pārdošanas speciālistiem