Zn Metals SIA tērauda karstā cinkošana un duplex pārklājums.

logo

Pakalpojumi

Cinkošana

Karstā cinkošana jeb galvanizācija notiek, iegremdējot apstrādājamo detaļu izkausētā cinkā, kura temperatūra ir aptuveni 450° C. Notiek reakcija starp dzelzi un cinku, veidojot dzelzs – cinka kausējumu. Pārklājuma slāņa biezums ir atkarīgs no detaļas atrašanās ilguma šķidrajā cinkā, cinka temperatūras un silīcija satura tēraudā. Variējot ar iegremdēšanas ilgumu, var noteiktā diapazonā regulēt cinka slāņa biezumu un nodrošināt klienta prasībām atbilstošu pārklājumu. Karstās cinkošanas priekšrocības ir ilgtermiņa aizsardzība, zemas izmaksas un spēja nocinkot arī iekšējās virsmas. Zn metals uzstādīta lielākā cinkošanas vanna Latvijā. Vannas izmēri: 10500 x 2900 x 1400 mm (garums, dziļums, platums). Spējam nocinkot metāla konstrukcijas līdz pat 13 m garumā!
Метод горячего оцинковывания металлических конструкций
Galvanizācijas metode tika patentēta jau 19. gadsimtā. Laika gaitā cinks ir pierādījis savu kvalitāti kā labākais pārklājums, kas pasargā tērauda izstrādājumus no korozijas.

Metāla tiek pilnība iegremdētas pasivācijas šķidrumā, kur izveidojas cinka un pasivācijas reaģenta savienojums.

Pasivācija

Zn metals ir vienīgais karstās cinkošanas uzņēmums Latvijā, kas saviem klientiem piedāvā papildus metāla aizsardzību – pasivāciju. Pasivācija izveido pēcapstrādes slāni, kas pasargā metālu no cinka oksidēšanās jeb ‘baltās rūsas’ veidošanās. Pasivācijai izmanto BriteSeal pasivācijas sistēmu, kas sastāv no diviem komponentiem, A un B. Komponents A ir uz ūdens bāzes veidots silikāta maisījums, kas tiek katalizēts, lai reaģētu ar cinku un CO2 gaisā. Tādējādi tiek izveidota ķīmiskā saite, kas nodrošina īpaši plānu, bet ļoti izturīgu aizsargslāni. Komponents B sastāv no ūdens bāzes silāna maisījuma, kas maina plānā aizsargslāņa ķīmisko struktūru un padara to hidrofobu (ūdens atgrūdošs). Šis samazina BriteSeal izšķīšanas/sadalīšanās risku agrīnas ārējās vides iedarbības rezultatā.

Krāsošana

Krāsošana pēc cinkošanas jeb tā saucamā Duplex sistēma nodrošina papildu konstrukciju aizsardzību agresīvā vidē un tiek izmantota arī kā estētisks risinājums, lai nodrošinātu konstrukciju vizuālā izskata atbilstību noteiktām vides prasībām.

Metāla konstrukcijas krāsojam ar izsmidzināšanas metodi, izmantojot epoksīda vai poliuretāna krāsas klienta izvēlētajā tonī.

Varam nodrošināt krāsošanu līdz 16 m garām konstrukcijām. Atkarībā no klienta prasībām nodrošinām gan cinkotu, gan neapstrādātu virsmu krāsošanu. Izvēloties piemērotāko krāsu sastāvu un rūpīgi sagatavojot konstrukciju virsmu, nodrošinām kvalitatīvu rezultātu un krāsas parklājuma noturību.

Pēc cinkošanas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk veikt Duplex pārklājuma procesu, lai novērstu cinka virsmas oksidēšanos un palielinātu izstrādājuma kalpošanas laiku. Optimālais laiks starp cinkošanu un Duplex pārklājumu var būt atkarīgs no īpašiem apstākļiem un prasībām, taču vēlams nepārsniegt 8 stundas pēc cinkošanas.
Для полного цикла обработки металлоконструкций предлагаем подготовить поверхность металлоконструкций к дальнейшей обработке дробеструйной очисткой.
Skrošu strūklošana  ir process, kurā no materiāla virsmas tiek noņemti piesārņojumi, oksīda kārta un citi pārklājumi, zem augsta spiediena virzot smalku abrazīvu daļiņu plūsmu. Mēs izmantojam šo metodi virsmu tīrīšanai un sagatavošanai pirms konstrukciju karstās cinkošanas, krāsošanas vai cita veida darbiem.

Skrotēšana

Lai nodrošinātu pilnu metāla konstrukciju apstrādes ciklu piedāvājam ar skrošu strūklu sagatavot metāla konstrukciju virsmu tālākai apstrādei. Konstrukciju virsmas stāvoklim ir būtiska nozīme to turpmākā apstrādē ar dažādiem pārklājumiem.

Pareiza attīrīšana un sagatavošana uzlabo metāla virsmas saķeri ar pārklājuma materiālu, kas savukārt turpmāk uzlabo metāla aizsardzības spējas un paildzina konstrukcijas kalpošanas laiku.

Skrotēšanas procesā izmantojam tērauda skrotis ar diametru 0,46-1,18 mm, rezultātā iegūstot metāla konstrukcijas ar tālākai apstrādei atbilstoši sagatavotu virsmu.

Varam nodrošināt skrotēšanu līdz 16 m garām konstrukcijām. Piedāvājam arī cinkotu konstrukciju skrotēšanu. 

Pulverkrāsošana

Pulverkrāsošana ir metode, kurā uz metāla virsmas tiek uzklāts pulverveida krāsas slānis. Šī metode nodrošina vienmērīgu pārklājumu, kas ir izturīgs pret skrāpējumiem un koroziju. Metāla apstrādē pulverkrāsošanu plaši izmanto kā alternatīvu slapjajai krāsošanai, jo tā sniedz ilgstošāku pārklājumu. 

SIA Zn metals priekšrocība ir pulverkrāsas uzklāšana uz cinkotas virsmas. Pulverkrāsošanas līnija ir izvietota blakus cinkošanas līnijai, kas sniedz iespēju ātri transportēt konstrukcijas starp līnijām, neļaujot cinkotajam metālam oksidēties un nodrošinot kvalitatīvu pārklājumu.

SIA Zn metals strādā ar augstas klases iekārtām – Gimeco, Wagner un Romer. Krāsns izmēri ir: 1500 mm x 6000 mm x 1950 mm.

Pulverkrāsošana aizsargājošu un dekoratīvu pārklājumu uzklāšana dažādu materiālu virsmām ar sausu metodi.
Pulverkrāsošana ir aizsargājoša un dekoratīva pārklājuma uzklāšana uz dažādu materiālu virsmām. Atšķirībā no šķidrajām krāsām pulverkrāsošana tiek veikta ar sauso elektrostatisko metodi.
Uzklājot plānu metāla pārklājuma kārtu dažādu materiālu virsmām, lai aizsargātu pret koroziju.

Metalizācija ir process, kurā uz dažādu materiālu virsmas tiek uzklāts plāns cinka pārklājuma slānis. Metalizācijas mērķis ir piešķirt virsmām apstrādāta metāla izskatu, kā arī aizsargāt tās no korozijas.

Elektriskā loka metalizators ir ierīce, ko izmanto, lai uzklātu aizsargpārklājumus uz dažādu materiālu, parasti metāla, virsmām. Metalizācijas procesa pamatā ir elektriskā loka izlādes izveidošana starp stieples elektrodu un galveno virsmu.

Metalizācija

Metalizācija ir termiskās smidzināšanas metode, kuras laikā sakarsēts cinks tiek uzklāts uz iepriekš sagatavotas metāla virsmas. Metalizācija, tāpat kā karstā cinkošana, veido ilgnoturīgu cinka pārklājumu, kas pasargā metālu no korozijas un mehāniskas iedarbības.

Metalizācijas procesā var iegūt vēlamo pārklājuma biezumu neatkarīgi no metāla sastāva, turklāt metāla konstrukcijām nav nepieciešams veidot tehnoloģiskos urbumus un nepastāv termiskās deformācijas risks.

Šo metodi var izmantot arī gadījumos, kad ar cinku nepieciešams pārklāt tikai daļu no konstrukcijas vai noteiktās vietās nepieciešams atšķirīgs cinka slāņa biezums.

Apstrādājamo konstrukciju izmērs nav ierobežots.

Zn metals AI (testing mode)