Zn Metals SIA tērauda karstā cinkošana un duplex pārklājums.

logo

Pakalpojumi

Cinkošana

Karstā cinkošana jeb galvanizācija notiek, iegremdējot apstrādājamo priekšmetu izkausētā cinkā, kura temperatūra ir aptuveni 450° C.

Notiek reakcija starp dzelzi un cinku, veidojot dzelzs – cinka kausējumu. Pārklājuma slāņa biezums ir atkarīgs no priekšmeta atrašanās ilguma šķidrajā cinkā, cinka temperatūras un silīcija satura tēraudā. Variējot ar iegremdēšanas ilgumu, var noteiktā diapazonā regulēt cinka slāņa biezumu un nodrošināt klienta prasībām atbilstošu pārklājumu.

Karstās cinkošanas priekšrocības ir ilgtermiņa aizsardzība, pieejamas cenas un spēja nocinkot arī iekšējās virsmas. Zn metals uzstādīta lielākā cinkošanas vanna Latvijā. Vannas izmēri: 10500 x 2900 x 1400 mm (garums, dziļums, platums). Spējam nocinkot metāla konstrukcijas līdz pat 13 m garumā!

Метод горячего оцинковывания металлических конструкций

Galvanizācijas metode tika patentēta jau 19. gadsimtā. Laika gaitā cinks ir pierādījis savu kvalitāti kā labākais pārklājums, kas pasargā tērauda izstrādājumus no korozijas.

 Detāļas tiek pilnība iegremdētas pasivācijas šķidrumā, kur izveidojas cinka un pasivācijas reagenta savienojums

Pasivācija

Zn metals ir vienīgais karstās cinkošanas uzņēmums Latvijā, kas saviem klientiem piedāvā papildus metāla aizsardzību – pasivāciju. Pasivācija izveido pēcapstrādes slāni, kas pasargā metālu no cinka oksidēšanās jeb ‘baltās rūsas’ veidošanās. Tās pamatā tiek izmantots ūdens, kam pievienotas neorganiskas vielas.

Krāsošana

Krāsošana pēc cinkošanas jeb tā saucamā Duplex sistēma nodrošina papildu konstrukciju aizsardzību agresīvā vidē un tiek izmantota arī kā estētisks risinājums, lai nodrošinātu konstrukciju vizuālā izskata atbilstību noteiktām vides prasībām. Metāla konstrukcijas krāsojam ar izsmidzināšanas metodi, izmantojot epoksīda vai poliuretāna krāsas klienta izvēlētajā tonī. Varam nodrošināt krāsošanu līdz 16 m garām konstrukcijām. Atkarībā no klienta prasībām nodrošinām gan cinkotu, gan neapstrādātu virsmu krāsošanu. Izvēloties piemērotāko krāsu sastāvu un rūpīgi sagatavojot konstrukciju virsmu, nodrošinām kvalitatīvu rezultātu un krāsas noturību.

Pēc cinkošanas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk veikt dupleksā pārklājuma procesu, lai novērstu cinka virsmas oksidēšanos un palielinātu izstrādājuma kalpošanas laiku.

Optimālais laiks starp cinkošanu un duplekso pārklājumu var būt atkarīgs no īpašiem apstākļiem un prasībām, taču tas nedrīkst pārsniegt 8 stundas.

 

Для полного цикла обработки металлоконструкций предлагаем подготовить поверхность металлоконструкций к дальнейшей обработке дробеструйной очисткой.
Strūklu strūkla ir process, kurā no materiāla virsmas tiek noņemti piesārņotāji, oksidēšanās vai pārklājumi, zem augsta spiediena virzot smalku abrazīvu daļiņu plūsmu. Mēs izmantojam šo metodi virsmu tīrīšanai un sagatavošanai pirms konstrukciju karstās cinkošanas, krāsošanas vai cita veida darbiem.

Skrotēšana

Lai nodrošinātu pilnu metāla konstrukciju apstrādes ciklu piedāvājam ar skrošu strūklu sagatavot metāla konstrukciju virsmu tālākai apstrādei. Konstrukciju virsmas stāvoklim ir būtiska nozīme to turpmākā apstrādē ar dažādiem pārklājumiem.

Pareiza attīrīšana un sagatavošana uzlabo metāla virsmas saķeri ar pārklājuma materiālu, kas savukārt turpmāk uzlabo metāla aizsardzības spējas un paildzina konstrukcijas kalpošanas laiku.

Skrotēšanas procesā izmantojam tērauda skrotis ar diametru 0,46-1,18 mm, rezultātā iegūstot metāla konstrukcijas ar tālākai apstrādei atbilstoši sagatavotu virsmu.

Varam nodrošināt skrotēšanu līdz 16 m garām konstrukcijām. Piedāvājam arī cinkotu konstrukciju skrotēšanu. 

Pulverkrāsošana

Pulverkrāsošana ir metode, kurā uz metāla virsmas tiek uzklāts pulverveida krāsu slānis. Šī metode nodrošina vienmērīgu pārklājumu, kas ir izturīgs pret skrāpējumiem un koroziju. Metāla apstrādē pulverkrāsošanu plaši izmanto kā alternatīvu slapjajai krāsošanai, jo pārklājums ir ilgstošāks kā tradicionālajām krāsošanas metodēm. SIA Zn metals priekšrocība ir pulverkrāsas uzklāšana uz cinkotas virsmas. Pulverkrāsošanas līnija ir izvietota blakus cinkošanas līnijai, kas sniedz iespēju ātri transportēt konstrukcijas starp līnijām, neļaujot cinkotajam metālam oksidēties un nodrošinot kvalitatīvu pārklājumu.

SIA Zn metals strādā ar augstas klases iekārtām – Gimeco, Wagner un Romer. Krāsns izmēri ir: 1500 mm x 6000 mm x 1950 mm.

Kāds ir pulverkrāsošanas process?

 1. Virsmu notīra no netīrumiem, rūsas un vecā pārklājuma.
 2. Tiek uzklāts pulveris. Pulveris sastāv no krāsojošā materiāla daļiņām, kuras ir elektrostatiski uzlādētas un pievelk sagatavotajai virsmai.
 3. Pārklājumu karsē speciālā krāsnī, kur pulveris izkūst un pārvēršas blīvā un izturīgā pārklājumā.
 4. Pārklājums atdziest un kļūst gatavs.

Pulverkrāsošanas priekšrocības:

 • Augsta izturība un izturība pret nodilumu un koroziju, augstāka nekā parasti.
 • Plašs krāsu un toņu klāsts.
 • Var uzklāt uz dažādiem materiāliem, piemēram, metāla, koka, plastmasas.
 • Šķīdinātāji un citi ķīmiskie savienojumi netiek izmantoti, kas padara šo metodi videi draudzīgāku.
  Pulverkrāsošana tiek plaši izmantota dažādās nozarēs, tostarp celtniecības un montāžas metāla konstrukciju ražošanā, mēbeļu, sadzīves tehnikas ražošanā un citu izstrādājumu krāsošanā, kam nepieciešams dekoratīvi pievilcīgs izskats.  
 • Vai vēlaties uzzināt vairāk par to, kā tiek veikta pulverkrāsošana rūpnīcā ZN METALS?
 • Kā ar to uzklāt dažādu materiālu virsmām aizsargpārklājumus un dekoratīvos pārklājumus, lai pagarinātu pārklājuma kalpošanas laiku līdz 30 gadiem?
   

Pulverkrāsošanas cena

Diemžēl es nevaru norādīt pašreizējās cenas, jo cenas var ievērojami atšķirties atkarībā no atrašanās vietas, piegādātāja un citiem faktoriem. Taču parasti pulverkrāsojuma cena ir atkarīga no izstrādājuma izmēra un sarežģītības, izmantotā pulvera un darba apjoma. Lai iegūtu precīzu informāciju par cenām, ieteicams sazināties ar mūsu menedžeri ar precīzu krāsošanas piedāvājumu.  

Izturīgs pulvera pārklājums

  Pulvera pārklājums nodrošina augstu izturību, pateicoties tā izturībai pret dažādiem faktoriem, piemēram, ultravioletajiem stariem, ķīmiskajām vielām un atmosfēras apstākļiem.   Tas arī novērš koroziju un tai ir lieliskas pretkorozijas īpašības, padarot to par populāru izvēli metāla virsmu aizsardzībai pret elementiem. Kas attiecas uz pulvera pārklājumu kalpošanas laiku, tas ir 10–30 gadi atkarībā no krāsotā izstrādājuma īpašībām un ekspluatācijas apstākļiem.
Pulverkrāsošana aizsargājošu un dekoratīvu pārklājumu uzklāšana dažādu materiālu virsmām ar sausu metodi.

Pulverkrāsošana ir aizsargājoša un dekoratīva pārklājuma uzklāšana uz dažādu materiālu virsmām.

Atšķirībā no šķidrajām krāsām pulverkrāsošana tiek veikta ar sausu metodi.

Uzklājot plānu metāla pārklājuma kārtu dažādu materiālu virsmām, lai aizsargātu pret koroziju.

Metalizācija ir process, kurā uz dažādu materiālu virsmas tiek uzklāts plāns metāla pārklājuma slānis. Metalizācijas mērķis ir piešķirt virsmām metālisku izskatu, kā arī aizsargāt tās no korozijas.

Elektriskā loka metalizators ir ierīce, ko izmanto, lai uzklātu aizsargpārklājumus uz dažādu materiālu, parasti metāla, virsmām. Metalizācijas procesa pamatā ir elektriskā loka izlādes izveidošana starp stieples elektrodu un galveno virsmu.

Metalizācija

Metalizācijas ir termiskās smidzināšanas metode, kuras laikā sakarsēts cinks tiek uzklāts uz iepriekš sagatavotas metāla virsmas. Metalizācija tāpat kā karstā cinkošana veido ilgnoturīgu cinka pārklājumu, kas pasargā metālu no korozijas, kā arī mehāniskas iedarbības.


Metalizācijas procesā var iegūt vēlamo pārklājuma biezumu neatkarīgi no metāla sastāva, turklāt metāla konstrukcijām nav nepieciešams veidot tehnoloģiskos urbumus un nepastāv termiskās deformācijas risks.

Šo metodi var izmantot arī gadījumos, kad ar cinku nepieciešams pārklāt tikai daļu konstrukcijas vai noteiktās vietās nepieciešams atšķirīgs cinka slāņa biezums.
Apstrādājamo konstrukciju izmērs nav ierobežots.

Kā notiek elektriskā loka metalizācijas process:

 

 1. Metalizatorā tiek radīta elektriskā loka izlāde, pieliekot stieples elektrodam augstu spriegumu.
 2. Loka izlādes rezultātā elektrods uzsilst līdz ļoti augstai temperatūrai, kas izraisa elektroda kušanu un iztvaikošanu.
 3. Pēc tam iztvaicētās metāla daļiņas tiek novirzītas uz pārklājamo virsmu. Saskaroties ar virsmu, daļiņas atdziest un kļūst par nogulsnētu metāla pārklājumu.
 4. Pārklājumam parasti ir aizsargfunkcija, kas novērš koroziju, nodilumu vai nodrošina elektrovadītspēju.

 

Metalizācija tiek izmantota metāla apdares veidošanai uz dažādiem objektiem, piemēram, dažādām ēku un instalāciju konstrukcijām, automašīnām, mēbelēm, elektronikai, iepakojumam un citiem. Tam ir arī aizsargājošas īpašības, novēršot koroziju un virsmas bojājumus.

 

ZN METALS karstās cinkošanas rūpnīcā tiek ražotas elektriskā loka metāla konstrukcijas, kurām nepieciešams izveidot izturīgus, aizsargājošus virsmas pārklājumu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Zn metals AI (testing mode)